FUTURA BANERactive banerbanerki moda
Polecamy

Przybory do ćwiczeń równowagi

Równowaga” to ogólny termin opisujący dynamikę postawy ciała zapobiegającą jego upadkowi. Jest związana z działającymi na nasze ciało siłami bezwładności, którym przeciwdziała skoordynowana praca mięśni posturalnych (antygrawitacyjnych). Informacja o położeniu poszczególnych części ciała jest przekazywana przez zakończenia nerwowe (sensoryczne) rozmieszczone w mięśniach i stawach. Zarówno w sytuacji, gdy chcemy wykonać jakikolwiek ruch dowolny lub też zewnętrznego zakłócenia stanu naszej równowagi, informacja sensoryczna jest natychmiast przekazana do ośrodków nerwowych, które po jej przetworzeniu przesyłają do mięśni sygnały wywołujące ruchy stabilizujące postawę.
Tego wzajemnego sprzężenia nie uświadamiamy sobie wykonując najprostsze czynności w codziennym życiu. A przecież nawet sięgnięcie ręką do kontaktu w celu zapalenia światła wymaga nie tylko skoordynowania ruchów ręki, ale przede wszystkim ustabilizowania pozycji, aby ten ruch w ogóle był możliwy do wykonania.
Dla potrzeb sportu, rekreacji ruchowej, czy też fizjoterapii niezwykle istotne jest zachowanie równowagi (stabilności) w warunkach niekorzystnych oddziaływań zewnętrznych (zakłóceń) takich jak np. nagle pojawiająca się przeszkoda, zmiana oświetlenia czy też śliskie lub niestabilne podłoże. Wszystkie opisane przypadki wymagają szybkiego uruchomienia przez układ kontroli równowagi działań korygujących zapobiegających upadkowi. Ta szybka reakcja naszego organizmu na zmienne sytuacje wymaga jednak ukierunkowanego treningu równowagi. Oferowane przez Galerię Zdrowie AT przybory do ćwiczeń równoważnych mają za zadanie poprawę poziomu stabilności tak w zajęciach sportowych jak i w procesie rehabilitacji po urazach ortopedycznych lub neurologicznych.
Przybory do ćwiczeń równowagi
Sortuj wg:
Domyślny
Filtrowanie produktów
Platforma równoważna
Platforma do ćwiczeń równoważnych. Super bezpieczny przybór ze względu na podstawę wykonaną z anty poślizgowego ...

70,00 zł

Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) Stron:  1 
Koszyk
...jest pusty

Promocje
Nowości
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.